Doprava
Medzinárodná letecká doprava
Austrália je ďaleko vzdialená od kdekoľvek na svete, takže pre väčšinu návštevníkov je jediný praktický spôsob ako sa dostať do Austrálie, nasadnúť do lietadla. Približne polovica všetkých medzinárodných turistov dorazí v Austrálii najskôr do Sydney. Významný počet cestujúcich tiež priletí do Melbourne, Brisbane a Perthu. Existujú tiež medzinárodné lety do Adelaide, Cairns, Darwina, na Zlaté pobrežie a Vianočný ostrov. Let zo západnej Európy trvá do 24 hodín. Vzhľadom na dlhý čas letu niektorí cestujúci z Európy letia s medzipristátím, obvykle v Singapúre, Hong Kongu, Dubaji, Bangkoku alebo Kuala Lumpure.
Vnútroštátna doprava
- Lietadlo - z medzinárodných letísk sa môžete dostať na takmer všetky vnútroštátne letiská. Letecká doprava nevychádza tak cenovo priaznivo ako doprava železničná alebo autobusová, ale je omnoho rýchlejšia.
- Vlak - návštevníci z krajín s dobre rozvinutým systémom cestovania na dlhé vzdialenosti, ako je železničná doprava v Európe a Japonsku, môžu byť prekvapení nedostatkom vysokorýchlostnej medzimestskej železničnej dopravy v Austrálii. Vlaky sa používajú hlavne len na nákladnú dopravu. V dôsledku toho bude cestovanie medzi hlavnými mestami letecky nielen rýchlejšie, ale často aj lacnejšie. Cestovanie vlakom medzi mestami je však viac scénické a turisti môžu vidieť viac z Austrálie pri cestovaní vlakom. Je to tiež často nákladovo efektívny spôsob, ako sa dostať do krajských miest a obcí, ktoré nemajú časté a lacné lety medzi hlavnými mestami. Tasmánia nemá žiadnu osobnú železničnú dopravu. Severné teritórium má železničnú trať spájajúcu Darwin s Adelaide cez Alice Springs a hlavné mesto Canberra má iba jednoduchú železničnú stanicu v blízkosti centra.
- Motorail - niektoré vlaky umožňujú prepravovať vaše auto na špeciálnych vagónoch pripojených k zadnej časti vlaku. Ghana a Indian Pacific umožňujú prepravu vozidiel medzi Sydney, Melbourne, Adelaide, Alice Springs, Perth a Darwin. Nemôžete vyložiť vaše auto na niektorej zo staníc medzi nimi.
- Autobus - cestovanie autobusom v Austrálii je lacné a pohodlné, aj keď vzdialenosti pri medzimestskej doprave sú skľučujúce. Greyhound má najväčší autobusovú sieť liniek (asi 1000 liniek denne).
- Loď - mnoho veľkých austrálskych miest má trajekty ako súčasť svojho systému verejnej dopravy. Niektoré menšie cesty v regionálnych oblastiach majú stále pramice na prevoz áut po riekach a kanáloch. Ostrovy na Bariérovom útese majú nejaké pravidelné linky, a je tiež niekoľko plavieb, ktoré vedú popri vrchole Austrálie.
- Stopárstvo - je legálne stopovať v niektorých štátoch v Austrálii, ak sú dodržiavané určité zásady. Je však menej časté ako v susednom Novom Zélande. V Austrálii je stopovanie často odsudzované miestnymi obyvateľmi a políciou, hlavne v mestských oblastiach. Stopovanie je zakázané vo Viktórii a Queenslande. Je tiež zakázané stáť na krajnici alebo ísť pešo pozdĺž rýchlostných ciest (často volaných "diaľnice" v Novom Južnom Walese) vo všetkých štátoch. Ak ste nútený stopovať z dôvodu mimoriadnej udalosti, môžete nájsť motoristu ochotného zaviezť vás do najbližšieho mesta získať pomoc. Bolo by ťažké nájsť motoristu zaviezť vás ďalej. (Niektoré diaľnice a rýchlostné cesty majú telefóny na zavolanie pomoci) Je veľmi bežné vidieť stopovať turistov vo vidieckych oblastiach. Najlepší čas na stopovanie je skoro ráno. Najlepšie miesto je blízko hlavného výjazdu z mesta, ale nie na ňom.
- Bicykel - bicyklovanie na dlhé vzdialenosti medzi mestami nie je príliš časté a väčšina diaľkových ciest v Austrálii má málo rozvinuté zázemie pre cyklistov. Napriek tomu niektorým nebojácnym cestujúcim sa podarí prejsť dlhšie vzdialenosti na bicykli, a majú iný zážitok z Austrálie. Výlety a cesty potrebujú starostlivé plánovanie pre zaistenie správneho zásobovania. Ak chcete cestovať na bicykli zo Sydney do Brisbane, potrebujete 2-3 týždne, ak prejdete denne asi 80-100 km.